Zespół Prawa Międzynarodowego Ius Gentium

Zespół Prawa Międzynarodowego 'Ius Gentium'

Zespół Prawa Międzynarodowego Ius Gentium

Koło naukowe powstałe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2002 r. Członkami Zespołu są studenci zainteresowani rozwijaniem wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych. Głównym celem Zespołu jest odkrywania praktycznego zastosowania prawa międzynarodowego w rozwiązywaniu problemów międzynarodowych.

Zespół organizuje spotkania z autorytetami z zakresu prawa międzynarodowego oraz dyplomatami. Jego gośćmi byli m.in. prof. Zdzisław Galicki czy ambasador Kanady p. David Preston.

W minionym roku akademickim Zespół zorganizował m.in debatę dotyczącą prawnych i politycznych aspektów budowy tarczy antyrakietowej w Polsce pt. O tarczy antyrakietowej dwugłos oraz Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Studencką Czy suwerenność jest passé? (we współpracy z Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym Dyplomacji i Prawa). Członkowie Zespołu aktywnie zaangażowani byli w organizację Network on Humanitarian Assistance Intensive Programme – dziesięciodniowej konferencji naukowej odbywającej się na Uniwersytecie Warszawskim, w której uczestniczyło ponad 140 studentów z ośmiu europejskich uniwersytetów.

Najważniejszy projekt

II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Studencka o roboczym tytule Pojedynek o światowe przywództwo

Prezes

Wiktor Wesołowski

Kontakt

Opiekun naukowy

  • dr Elżbieta Mikos-Skuza (adiunkt w Instytucie Prawa Międzynarodowego WPIA UW oraz prodziekan ds. studenckich WPIA UW)

Dodaj komentarz